kolagen tabletki
Opinie

Po co nam kolagen w tabletkach?

Kolagen jest obecnie jednym z najpopularniejszych składników kremów, balsamów, żeli myjących, oraz innych kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Tak stałe używanie kolagenu do ich produkcji wynika z faktu, że kolagen w organizmie człowieka jest ważnym białkiem tworzącym tkankę łączną wielu narządów, a przede wszystkim, składającym się na budowę skóry i odpowiedzialnym za jej zdrowy i młody wygląd. Istnieją także liczne substancje spożywcze, mające za zadanie dostarczanie kolagenu wraz z dietą. Tego rodzaju specyfikiem jest przykładowo kolagen rybi w tabletkach. Czy jest sens używać takie suplementy?

Kosmetyki a suplementy

Używanie dobrych jakościowo kosmetyków z kolagenem może przyczynić się do poprawy elastyczności, nawilżenia i wyglądu skóry. Aby w zupełności pojąć znaczenie kolagenu dla utrzymania skóry w dobrej formie, trzeba zapoznać się z zagadnieniami odnoszącymi się zagłębić się w zagadnienia dotyczące jego działania w organizmie.

Ciało człowieka, aby zatrzymać zdrowie i sprawność, wymaga dużych ilości kolagenu. Natura zadbała o ich regularne dostarczanie, wyposażając ludzki organizm w umiejętność syntezy, czyli samodzielnego produkowania tej ważnej proteiny. W pierwszych dwudziestu, czy nawet dwudziestu-kilku latach życia, nie ma konieczności dostarczania kolagenu z zewnątrz, gdyż organizm wytwarza go pod dostatkiem. Jednak, jak wiele innych mechanizmów w ciele człowieka, także i ten dotyczący syntezy kolagenu, z czasem zaczyna coraz bardziej zawodzić. Ma to bezpośredni wpływ nie tylko na wystąpienie oznak starzenia skóry, ale dodatkowo między innymi na wytrzymałość stawów, w których budowie także bierze udział kolagen.

Kolagen występujący w kremach i innych środkach kosmetycznych, jest zdecydowanie ich ważnym składnikiem. Oddziałuje jednak bezpośrednio na skórę i nie ma możliwości wniknięcia do wewnątrz organizmu, gdzie, z upływem czasu, pojawiają się coraz większe jego ubytki. Taką sposobność ma natomiast kolagen w tabletkach.

Jak działają suplementy z kolagenem?

kolagen tabletkiKolagen rybi w tabletkach dopełnia i polepsza działanie kosmetyków. Dostarcza organizmowi niezbędnego mu kolagenu od środka, wpływając na ograniczenie jego deficytów. Wykorzystany do jego wyrobu kolagen rybi, pozyskiwany z łusek ryb, jest idealnym składnikiem suplementów diety opartych na kolagenie. Jest wszakże najbardziej zbliżony budową i działaniem do kolagenu syntezowanego przez organizm człowieka.

Dla zapewnienia skórze najlepszej pielęgnacji, warto pomagać jej kolagenem zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz. Kolagen znacząco wpływa na pozostawienie przez skórę cech młodego wyglądu – sprężystości, elastyczności, właściwego nawilżenia. O ile jednak kosmetyki działają punktowo i krótkotrwale, o tyle kolagen rybi w tabletkach, przy regularnym używaniu, wykazuje długofalowe działanie, nie tylko na skórę, ale też na włosy, paznokcie oraz lepsze funkcjonowanie całego ciała. Upiększenie diety o kolagen rybi dostarcza wiele korzyści, jednocześnie nie pociągając za sobą żadnych zagrożeń. Kolagen to naturalne, występujące w przyrodzie białko i w takiej właśnie naturalnej formie zawarte jest w środkach kolagenowych.